Wat gebeurt er als je alle laatstejaarsstudenten van de opleiding Communicatiemanagement doet samenwerken met laatstejaarsstudenten Multimedia en Creatieve Technologie, Industrieel Productontwerpen, Ergotherapie, Toerisme en Recreatiemanagement, Digital Arts and Entertainment en Netwerkeconomie? Inspiratie! Out-of-the-box denken! Innovatief vuurwerk!
250 laatstejaarsstudenten uit 7 opleidingen werken tijdens The Collective op concrete problemen. Why? Omdat samenwerken met andere disciplines een almaar belangrijkere skill is. En daar zijn werkgevers naar op zoek.
“De belangrijkste doelstelling van The Collective is om de laatstejaarssstudenten een probleemstelling te laten uitwerken door samen te werken”, aldus Ronald Bastiaens, opleidingsdirecteur Howest Kortrijk. “Dat doen ze al met de studenten uit hun eigen opleiding, maar The Collective brengt ze samen met studenten uit andere opleidingen. Die interactie tijdens het creatieve proces is in dit geval minstens even belangrijk als de uitkomst. Tegelijk brengt The Collective hen in contact met het werkveld en leren ze ondernemen en professioneel handelen.”